Pit 37

Coraz więcej seniorów robi zakupy w e-sklepach

Już od kilku lat Internet zyskuje coraz większą liczbę użytkowników. Z każdym rokiem zwiększa się też liczba firm, które wchodzą ze swoją działalnością do sieci. Dotyczy to również handlu. Dzisiaj e-handel stał się dość popularną i wygodną formą dokonywania zakupów. Korzystają z niej osoby w różnym wieku.

W ostatnim okresie przekonali się do niej także seniorzy, którzy zamiast chodzić na zakupy do tradycyjnych sklepów coraz częściej i chętniej kupują artykuły spożywcze i nie tylko, przez Internet. Tak przynajmniej podaje dziennik „Metro”, który swoje informacje opiera na doniesieniach handlowców, którzy przyglądali się zamawiającym klientom. Na podstawie obserwacji zauważyli, że osoby starsze powyżej 60 roku życia stanowią sporą część wszystkich osób zamawiających towary przez Internet.

Jednak z grupy 28% wszystkich zamawiających seniorów tylko 6% robi to samodzielnie. Pozostali robią zakupy w e-sklepach za pomocą dzieci, wnuków lub znajomych.

W większości przypadków seniorzy zamawiają produkty raz na tydzień. Przeważnie są to towary cięższe, jak na przykład: napoje, mięso, produkty chemiczne. Powodem jest głównie brak sił na dźwiganie, choroba, oraz brak możliwości wyjścia z domu. Pewną zachętą do dokonywania zakupów w sieci są też oferowane przez niektóre e-sklepy, kupony rabatowe.

Sprzedawcy uważają, że grupa osób w wieku 50+ która będzie zainteresowana robieniem zakupów w sieci będzie cały czas rosła, dlatego też duża część sklepów będzie rozszerzała swoją ofertę proponując klientom nowe rodzaje produktów.

Coraz więcej seniorów robi zakupy w e-sklepach
1 vote, 5.00 avg. rating (94% score)
Previous article
Emeryci drugą najbogatszą grupą w Polsce!
Next article
Koniec kariery zawodowej = początek nowego życia?
About the author