Pit 37

Czas się ubezpieczyć

Czas się ubezpieczyć ubezpieczenia zdrowie warunki

Ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia nieruchomości, ubezpieczenia turystyczne, ubezpieczenia zdrowotne, małe firmy ubezpieczeniowe, duże o dużych tradycjach, skomplikowany i nieprzejrzysty rynek i zagubiony w gąszczu firm, ofert i przepisów nimi rządzących klient. Tak najkrócej można scharakteryzować rynek ubezpieczeń. Najbardziej popularnymi ubezpieczeniami są ubezpieczenia komunikacyjne, ale coraz częściej klienci poszukują i sięgają po oferty ubezpieczeń zdrowotnych. Jednakże problem jest ten sam jak w przypadku innych, czyli jakiego ubezpieczyciela i jaką ofertę wybrać. Wspomnieliśmy już, że rynek ubezpieczeń jest rynkiem skomplikowanych i nieprzejrzystym, najczęściej też ubezpieczyciele interpretują obowiązujące przepisy tak jak jest im najwygodniej. Często je obchodzą, a nawet łamią, wykorzystując przy tym niewiedzę klientów. Dlatego tak trudno jest o najkorzystniejsze ubezpieczenia zdrowotne. Jeżeli już decydujemy się na jakąś ofertę, to mimo wszystko nie kierujmy się jedynie najtańszymi oraz tym czy są to małe firmy ubezpieczeniowe czy duże z tradycjami. Często małe firmy, dopiero wkraczające na rynek ubezpieczeń ze swoją ofertą, starają się przekonać do siebie klienta nie tylko poprzez rabaty, upusty i promocje, ale stawiają też na uczciwość wobec klienta oraz szybką i sprawną obsługę. Dlatego tak ważne jest rozeznanie rynku, sprawdzenie wielu ofert, a przede wszystkim zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczeń.
Ubezpieczenia zdrowotne, po które coraz częściej sięgają Polacy, zdegustowani publiczną służbą zdrowia, są coraz bardziej popularne wśród klientów firm ubezpieczeniowych coraz częściej też nasi rodacy korzystają z prywatnych klinik, przychodni i szpitali. Nie są to tanie ubezpieczenia, ale kiedy chodzi o zdrowie pieniądze przestają się liczyć. Oczywiście mogą sobie na takie ubezpieczenia pozwolić jedynie osoby, które pieniądze mają. Pozostali muszą liczyć na łaskę publicznej służby zdrowia, stać w kilometrowych kolejkach, czekać miesiącami na podstawowe badania i zabiegi nie mówiąc już o bardziej skomplikowanych operacjach. Jakby wychodząc na przeciw tym problemem wiele firm wykupuje swoim pracownikom specjalne abonamenty medyczne. Najczęściej takie dodatkowe ubezpieczenia traktowane są jako specjalne bonusy motywacyjne. Coś w rodzaju premii czy też dodatku za zasadniczych wynagrodzeń.
Problem jest tylko w tym, że takie ubezpieczenia zdrowotne nie do końca spełniają swoją rolę. Tak samo czekamy w kolejkach, może tylko nieco mniejszych, tak samo jesteśmy przez personel traktowani i tak samo jak zwykłych pacjentów szlag nas trafia na opieszałość służby zdrowia. Wydaje mi się, że wykupywane hurtowo przez firmy ubezpieczenia nie do końca są traktowane poważnie, poważnie prywatne firmy traktują tylko pieniądze.

Czas się ubezpieczyć
1 vote, 5.00 avg. rating (94% score)
Previous article
Banki walczą
Next article
Adaptacja wnetrz Blok – Najem
About the author