Pit 37

Dekalog Inwestora: Internetowe mądrości w pigułce

Jak być dobrym inwestorem, jak dobrze Inwestować, jak nie popełniać błędów inwestycyjnych i przede wszystkim – jak zyskać na inwestycjach ? Internet roi się od sprawdzonych rad w tej tematyce- którym z nich warto zaufać ?

Najczęściej pojawiającą się radą jest dywersyfikacja.
Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka !
Zawsze inwestuj mądrze, dzieląc ryzyko na kilka rodzajów aktywów – na którymś na pewno zyskasz… nawet prawdopodobieństwo popiera to podejście.

Pamiętając by nie koncentrować się na jednym tylko narzędziu, dochodzimy do drugiej rady – inwestowania systematycznego.
Bez względu czy jesteśmy na dnie czy szczycie notowań- systematycznie inwestuj nawet nie starając się przewidywać ruchów rynku.
Uśredniona długoterminowa wartość zrobi to za ciebie, ponadto z korzyścią i sowitym zyskiem.

Podejście to wynika z trzeciej zasady- czy często powtarzanego przekonania iż wiedza w 100% pewna – nie istnieje. Trendy, przewidywalne są jedynie częściowo, zaś analiza techniczna jest bardziej zgadywanką niż prawdziwą nauką.

.. acha- i pamiętaj o emocjach, a dokładniej rzecz ujmując Pamiętaj aby o nich zapomnieć. Pamiętaj! Emocje to Twój wróg! .. Got it ? .. to teraz zapomnij.

Dekalogi najlepszych rad pisane są przez wielu inwestorów i niestety w ogromnej większości przypadków są kalką samych siebie bez większego pomysłu na realną wartość doradczą.

Sama próba napisania dekalogu zasad inwestora jest wyzwaniem karkołomnym gdyż z definicji zasady te muszą służyć każdemu inwestorowi. Muszą wiec być odpowiednie dla introwertyka z małego miasta i wielkomiejskiego ekstrawertyka , dla studenta i przedsiębiorcy, dla .. niego i dla niej..

Kluczem do właściwego podejścia jest rozpoczęcie od analizy samego inwestora, jego doświadczeń, przekonań, skłonności do ryzyka i podatności na stres.
Mając tą świadomość, ważne jest ułożenie planu i przede wszystkim ustanowienia rozsądnego poziomu oczekiwań finansowych.

W dalszej kolejności, pozostaje nam regularnie i konsekwentnie wykonywać założenia planu i mierzenie efekty naszych działań.

Bliskim ideału jest dekalog opisany na strona ING https://www.ingtfi.pl/ , niemniej nawet on nie jest w pełni doskonały.

Dekalog, lista zasad czy reguł są jak dobra strategia inwestycyjna.
Najlepsze z nich powstają w oparciu o doświadczenia indywidualnego inwestora – jego sukcesy i porażki, i nierzadko noszą jego Imię i Nazwisko.
Ważne jednak aby pamiętać iż lista utworzona po 10 latach doświadczeń może być trudna do zaakceptowania a tym bardziej wdrożenia w życie dla początkującego inwestora.

Mierzmy więc siły – na potrzeby.

Dekalog Inwestora: Internetowe mądrości w pigułce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne – wymogi i opłaty dodatkowe
Next article
Dlaczego ludzie biorą kredyty chwilówki?
About the author