Pit 37

Emeryci drugą najbogatszą grupą w Polsce!

Czy sytuacja finansowa emerytów w Polsce jest dobra? Czy mogą sobie pozwolić na dogodne życie? Sami zainteresowani uważają, że nie. Odmiennego zdania jest GUS. Jak wynika z danych dotyczących kondycji gospodarstw domowych w Polsce, opublikowanych przez „Rzeczpospolitą” emeryci są drugą najbogatszą grupą w Polsce. W przedstawionym rankingu wyprzedzają ich tylko przedsiębiorcy. Skąd takie wnioski? Przyjrzyjmy się bliżej danemu artykułowi.

Otóż jak podała „ Rzeczpospolita” średnio w portfelu emeryta znaleźć można 1296, 96 zł, co jest aż o 54 złote więcej, aniżeli w portfelu osoby pracującej zawodowej. Jak podaje gazeta, emeryci są grupą uprzywilejowaną, która wydaje więcej na jedzenie, leki, ale również i wyposażenie mieszkań. Co więcej, praktycznie każdy przedstawiciel owej grupy posiada telewizor plazmowy, telewizję kablową, satelitarną, samochód, telefon komórkowy i jeszcze wiele innych ciekawych gadżetów.

Jednak, jak możemy dalej przeczytać, status emeryta związany jest z ich wiekiem. O ile emerytom w wieku 60 – 75 lat żyje się różowo, mogą sobie pozwolić na pewną ekstrawagancję, dostatnie życie, o tyle powyżej owej granicy wiekowej nie jest już tak kolorowo. W końcu nie ma, co się dziwić, z wiekiem, co raz bardziej zaczyna nam doskwierać zdrowie, a tym samym wzrastają wydatki nie tylko na leki, ale również i na opiekę, w końcu sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z pewnymi czynnościami.

Jednak czy opublikowane dane i wnioski są słuszne? Czy emerytom w Polsce naprawdę żyje się tak dobrze? Czy stać nas na te wszystkie luksusy, o których wspomniano powyżej? Czy ich posiadanie to zasługa naszych emerytur, czy może jak podkreśla Brody – Wysocki jest to zasługa tanich kredytów, łatwości kupowania na raty, obniżki cen AGD i RTV? Na te pytania niech odpowie sobie każdy sam.

Emeryci drugą najbogatszą grupą w Polsce!
1 vote, 5.00 avg. rating (94% score)
Previous article
Praca: seniorzy poszukiwani przez zagraniczne firmy!
Next article
Coraz więcej seniorów robi zakupy w e-sklepach
About the author