Pit 37

Koniec kariery zawodowej = początek nowego życia?

Kiedy jesteśmy młodzi zapracowani, zmęczeni codziennymi troskami i obowiązkami często marzymy o emeryturze, snujemy plany. Kiedy jednak przychodzi ten długo oczekiwany moment tracimy chęci, czujemy się przygnębieni, zrezygnowani, a dzień wydaje się nam coraz dłuższy. A wszystko przez bezczynność. Dlatego też nie poddawajmy się chandrze i realizujmy swoje marzenia. W końcu życie na emeryturze wcale nie musi być nudne. Warto ten czas wykorzystać jak najlepiej. A możliwości jest wiele.

Po pierwsze, aktywność fizyczna. Ruch, ćwiczenia fizyczne to doskonały sposób nie tylko na wypełnienie wolnego czasu, ale również na poprawę samopoczucia, zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Jednym słowem teraz mamy czas na zadbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Po wyczerpujących mrozach, przyszła upragniona odwilż, więc nie ma na co czekać… ruszajmy na spacer!

Drugi wariant to – Uniwersytet Trzeciego Wieku, w końcu jak to mówi pewne porzekadło: na naukę nigdy nie jest za późno. Oferta tego typu zajęć jest naprawdę dość bogata. Można się tutaj uczyć języków obcych, kształcić się w zakresie obsługi komputera, surfowania po sieci. Nie sposób wymienić wszystkich dziedzin, które dana placówka ma do zaoferowania.

Po trzecie, warto zadbać o życie towarzyskie. A tą rolę doskonale spełniają kluby seniora. Klub seniora to miejsce, które nieustannie tętni życiem. Jego członkowie mają naprawdę barwne życie towarzyskie – organizują wieczorki taneczne, poetyckie, chodzą do kina, teatru, opery, jeżdżą na grzybobranie, wycieczki rowerowe, można tak wymieniać w nieskończoność. Co więcej, w takich klubach panuje miła, przyjazna atmosfera, każdy może na sobie polegać. Jest to miejsce, w którym nuda jest pojęciem całkowicie obcym. Informacje o klubach seniora w Twojej okolicy bez problemu znajdziesz w lokalnej prasie lub Internecie. Zapytaj sąsiadów lub panią w osiedlowym sklepiku, a na pewno dowiesz się gdzie znajduje się najbliższy klub.

Internet – to kolejna możliwość na zabicie czasu. W dzisiejszych czasach sieć to nie tylko doskonałe źródło informacji, ale również sposób komunikacji. Co więcej, w Internecie istnieje kilka, a nawet kilkanaście portali przeznaczonych specjalnie dla seniorów. Na tego typu portalach mogą oni wymieniać się doświadczeniami, zawierać nowe znajomości, szukać porad dotyczących niemal wszystkich dziedzin życia, a nawet uczyć się, no i oczywiście bez wychodzenia z domu i dźwigania ciężkich toreb robić zakupy!

Jednym słowem zakończenie kariery zawodowej może być, a nawet jest początkiem nowego, fascynującego, pełnego przygód życia. Ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że w odpowiedni sposób je zorganizujemy!

Previous article
Coraz więcej seniorów robi zakupy w e-sklepach
Next article
Banki walczą
About the author