Pit 37

Metraż mieszkania Chałupa – Wierzytelność

Jakie chcesz mieć mieszkanie?

Wielkość mieszkania, czyli jego metraż, to jedno z najważniejszych kryteriów, które bierzemy pod uwagę przy wyborze nowego mieszkania. Wielkość lokalu jakiego szukamy głównie zależy od kwoty jaką dysponujemy, jednak musimy także pamiętać o późniejszych kosztach utrzymania mieszkania.

Istotne są rachunki za ogrzewanie, elektryczność, wodę, odprowadzanie nieczystości oraz wywóz śmieci. Już od dłuższego czasu można zauważyć, że koszt utrzymania mieszkania przez Polaka jest wyższy, niż w innych krajach Europy, a wysokość naszych zarobków jest znacząco mniejsza.

Budynek – Wierzytelność Deweloperzy w ostatnim czasie budują coraz mniejsze mieszkania, ze względów ekonomicznych, a także z powodu oczekiwań kupujących. Przeciętne nowe mieszkanie oddawane do użytkowania miało niewiele ponad 60 m kw. powierzchni. W ciągu trzech ostatnich lat średni metraż lokali deweloperskich skurczył się o osiem metrów. Wzrost cen na rynku nieruchomości oraz znaczne utrudnienia w dostępności kredytów, spowodował iż przeciętny nabywca coraz częściej szuka mniejszego mieszkania.

Dlatego też deweloperzy dostosowują się do swoich klientów, w dwojaki sposób, po pierwsze obniżając ceny, po drugie oferując mniejsze lokale. W ostatnim czasie w Polsce w związku z kryzysem finansowych pojawił się trend kupowania mieszkań mniejszych i tańszych, wśród których najczęściej wybierane są lokale z dwoma pokojami.

Metraż mieszkania Chałupa – Wierzytelność
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Mieszkania socjalne Kawalerka – Agent
Next article
Metraż domu Dom – Najem
About the author