Pit 37

Najemcy domów Kawalerka – Dzierżawa

Musisz dobrze zarządzać nieruchomością

Chcąc wynajmować nasze mieszkanie powinniśmy się do tego dobrze przygotować. Bardzo rzadko zdarza się, abyśmy mieli możliwość wynajmowania nieruchomości osobom, które należą do naszej rodziny lub też są bardzo dobrymi znajomymi, którym ufamy bez najmniejszych oporów.

A wiadomo przecież, że wynajmowanie czy jakiekolwiek inne udostępnianie mieszkania osobom obcym jest ryzykowne. Jeśli w mieszkaniu znajdują się jakieś sprzęty czy meble mogą one zostać uszkodzone lub też ukradzione. Zniszczenia dotyczą również innych elementów mieszkania, jak ściany czy podłogi.

Chata – Pożyczka Dlatego właśnie przede wszystkim powinniśmy sporządzić pisemną umowę, która podpiszemy wraz z najemcami. Powinna ona zawierać informacje na temat ceny, jaką żądamy za udostępnianie lokalu, spis rzeczy, które się w nim znajdują oraz informacje na temat należności i poniesienia odpowiedzialności w przypadku zniszczenia naszego mienia. Dobrze jest również mieszkanie ubezpieczyć na wszelki wypadek.

Spisanie umowy i podpisanie jej jest z resztą zabezpieczeniem również dla drugiej strony, na wypadek gdyby właściciel mieszkania chciał oszukać najemców. Niektórzy wynajmujący pobierają od najemców również pewną kwotę, jako kaucję na wypadek jakichś nieprawidłowości czy ewentualnej szkody. To również powinno znaleźć się w umowie najmu.

Najemcy domów Kawalerka – Dzierżawa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Nowoczesność Mieszkanie – Agent
Next article
Mieszkanie spółdzielcze Działka – Agent
About the author