Pit 37

Polska zwyciężyła z Czarnogórą. Mundial w Rosji coraz bliżej

Piłkarska reprezentacja Polski zwyciężyła w wyjazdowym meczu z Czarnogórą 2:1 (1:0). Mecz nie należał do pięknych, rywale postawili trudne warunki, ale ostatecznie to biało-czerwoni wywieźli z Podgoricy trzy punkty. Dzięki temu umocnili się na prowadzeniu w grupie E, z sześcioma punktami przewagi nad wczorajszym rywalem.

W pierwszej połowie Czarnogórcy osłabieni nieobecnością lidera kadry Stevana Joveticia grali ambitnie i próbowali stwarzać sytuacje pod bramką Łukasza Fabiańskiego, jednak zwykle na próbach się kończyło. Znacznie lepiej naszym rywalom szło w defensywie. Biało-czerwoni mieli wprawdzie więcej klarownych sytuacji, ale dobra gra czarnogórskich defensorów nie pozwalała rozwinąć naszym zawodnikom skrzydeł. Tuż przed końcem pierwszej połowy, w 40. minucie, Stefan Savić sfaulował Roberta Lewandowskiego około 18 metrów od własnej bramki. „Lewy” wykonał rzut wolny perfekcyjnie – strzał tuż przy słupku kompletnie zaskoczył czarnogórskiego bramkarza. Lewandowski zapisał na swoim koncie 43. bramkę dla reprezentacji.

W pierwszych dwóch kwadransach drugiej połowy lepiej radzili sobie Czarnogórcy. I chociaż w sześcidziesiątej minucie biało-czerwoni zmarnowali dwie dogodne okazje do zdobycia bramki, to chwilę później gospodarze cieszyli się z wyrównania – po dośrodkowaniu Damira Kojasevica efektowną główką popisał się Mugosa.

Wyrównując bramka dodała animuszu czarnogórskim kibicom. Trybuny, które jakby przycichły po golu Lewandowskiego, znów rozgorzały. W 82. minucie szczęście uśmiechnęło się jednak do Polaków. Wtedy to Łukasz Piszczek, po podaniu Piotra Zielińskiego pięknym technicznym strzałem przelobował bramkarza, a piłka po jego uderzeniu wpadła do siatki. Chociaż ostatnich dziesięć minut Czarnogórcy nie ustawali w staraniach, by doprowadzić do remisu, biało-czerwoni zdołali utrzymać wynik.

Wygrana 2:1 z Czarnogórą znacznie zwiększa nasze szanse na awans do mundialu w Rosji. Warto odnotować, że Polska, która obecnie zajmuje 12. pozycję w rankingu FIFA, pozostaje niepokonana od dwunastu spotkań.

Następny mecz polskiej reprezentacji w drodze po awans na mundial odbędzie się 10 czerwca. Biało-czerwoni podejmą Rumunię, z którą na wyjeździe wygrali zdecydowanie 3:0, a która dziś zajmuje czwartą pozycję w grupie.

Previous article
Kolejny motoryzacyjny kontrakt Portu Gdańsk
Next article
Polscy matematycy nie mają sobie równych! Zdobyli 9 medali w mistrzostwach w główkowaniu