Pit 37

Pośrednicy w budownictwie Chata – Dzierżawca

Za pośrednictwo się płaci, ale warto!

Niezależnie od tego czy zamierzamy kupić czy też sprzedać mieszkanie często ludzie zwracają się z prośbą o pomoc do pośredników nieruchomości. Warto więc zapoznać się z pewnymi faktami, aby nie okazało się, że zostaliśmy w pewien sposób oszukani. Dotyczy to przede wszystkim osób kupujących mieszkania za pomocą poradnika.

Pośrednik zajmujący się pomocą w wielu czynnościach związanych z kupnem lub sprzedażą mieszkania czy też innej nieruchomości pobiera za to pewną należność. Prowizja jaką zazwyczaj otrzymuje pośrednik to 2 – 3 procent od wartości sprzedaży. Niekiedy zdarza się, że pośrednik nieruchomości wcale nie wykonuje swojego zadania i otrzymuje pieniądze nie do końca wiadomo za co.

Działka – Agent Warto zatem zapoznać się z Ustawą o gospodarce nieruchomości, a dokładnie z artykułem 180, który to wyraźnie określa na czym polega rola pośrednika, jakie czynności powinien wykonać itd. Nie dość, że zdarza się iż pośrednicy nie dopełniają swoich obowiązków, to jeszcze dodatkowo oszukują.

Przejawia się to miedzy innymi poprzez wywieranie presji na klientach, że jakoby na dany lokal jest więcej chętnych – to zmusza uch do podjęcia szybszej decyzji o kupnie. W momencie zawierania umowy z pośrednikiem dobrze jest sprawdzić czy znajduje się w niej numer licencji danej osoby oraz czy zawiera klauzulę o odpowiedzialności cywilnej. To się może przydać.

Previous article
Postęp w budownictwie Lokal – Zakup
Next article
Podwykonawca Lokum – Fachowiec
About the author