Pit 37

Praca: seniorzy poszukiwani przez zagraniczne firmy!

Francja, Niemcy, Belgia – co łączy te kraje? Wszystkie poszukują doświadczonych pracowników – uwaga – z Polski. Według danych EUOSTATU już dziś zatrudnienie w ww. krajach zdobyło 70 procent Polaków w wieku 55-64! Największym popytem cieszą się doświadczeni budowlańcy, cieśle, monterzy, stolarze, hydraulicy, dekarze, a więc Ci, którzy posiadają wykształcenie zawodowe, bądź dyplom czeladnika lub mistrza.

Pracę za granicą znaleźć mogą również przedstawiciele branży medycznej, zwłaszcza pielęgniarki. Pracownicy 50+ szybko znajdą pracę w firmach produkcyjnych, budowlanych, w sektorze finansowym, handlowym, a także transporcie. A co z przedstawicielami młodego pokolenia?

Praca zagranicą to trend, w którym do tej pory prym wiodły osoby młode. Osoby, które przypisywało się do grupy – młodzi, zdolni, bezrobotni. Jednak dziś sytuacja zmieniła się o 180 stopni. A wszystko przez to, że młodzi ludzie z wykształceniem, chętni do pracy nie posiadają najważniejszego – doświadczenia. A to ono jest dziś podstawowym wyznacznikiem. Zagraniczni pracodawcy nie mają ani czasu, ani pieniędzy, aby przyuczać do zawodu młodych pracowników, dlatego też wolą zatrudnić doświadczonych fachowców z grupy 50 +, którzy doskonale znają dany fach, są bardziej wydajni. Dlatego też pracodawca mając do wyboru 25 i 50 latka z całą pewnością wybierze przedstawiciela drugiej grupy. Jednym słowem pracownik jest jak wino, im starszy tym lepszy.

Zagranica przyciąga seniorów. Kuszą nie tylko atrakcyjne miejsca pracy, ale także zarobki. Według danych Work Express średnio pracownik tymczasowy „na rękę” dostaje 1400 euro, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 6000 złotych. Ale to nie wszystko. Za granicą docenia się nie tylko umiejętności, ale również doświadczenie i staż pracy. Im większe doświadczenie tym większe zarobki.

Praca: seniorzy poszukiwani przez zagraniczne firmy!
1 vote, 5.00 avg. rating (94% score)
Previous article
Zapis reklamacji w księdze rachunkowej
Next article
Emeryci drugą najbogatszą grupą w Polsce!
About the author