Pit 37

Rachunek program darmowy

Obok rozwiązań komercyjnych masz możliwość znalezienia w internecie rachunek program darmowy czy też druk rachunku, a więc rozwiązania, które nie budzi dla Ciebie żadnych dodatkowych kosztów z tytułu użytkowania takiego oprogramowania. Czy warto jednak w tym zakresie oszczędzać i korzystać z darmowych rozwiązań? Moim zdaniem nie i za chwilkę uzasadnię dlaczego w ten sposób myślę.

Przede wszystkim korzystając z komercyjnych programów nie musisz martwić się o to, że instalując taki program będziesz później korzystał z czegoś, co nie do końca jest godne uwagi i rodzi więcej problemów niż korzyści. Otrzymujesz po prostu przetestowane rozwiązanie, które może służyć Ci przez długie lata.

Nie do końca w ten sposób można powiedzieć o darmowych programach do wystawiania faktur, bowiem wiele z nich jest niedopracowanych. Nie wiemy również, czy korzystanie z takich rozwiązań jest bezpieczne. Może się bowiem okazać, że niektóre programy korzystają z funkcje, które w pewien sposób naruszają bezpieczeństwo Twojego komputera. Pamiętaj dodatkowo, że każdy program stacjonarny przetrzymuje swoje dokumenty na dysku twardym, który w przypadku słabych zabezpieczeń może ulec zniszczeniu – zwykły wirus może spowodować, że wszystkie wygenerowane przez Ciebie dokumenty zostaną utracone, a Ty będziesz musiał zanieść swój komputer do serwisu w celu przywracania utraconych danych. Jak zatem widzisz czasami wykorzystywanie na pozór tańszych rozwiązań może w późniejszym okresie rodzić dodatkowe koszty, które przewyższą ewentualne oszczędności, które pojawiły się w pierwszych miesiącach użytkowania.

Previous article
Pytania odnośnie spadków
Next article
Rachunek uproszczony do pobrania
About the author