Pit 37

Uchodźcy z lublina Lokal – Spadek

Wybudowano domy dla uchodźców

W bieżącym roku w Lublinie powstało pierwsze chronione mieszkanie przeznaczone dla uchodźców. Biorąc przykład z Lublina i ich doświadczeń Warszawa również postanowiła uruchomić tego typu mieszkanie u siebie.

Choć dla uchodźców to tylko mały kroczek w przyszłość, to jest to jednak ogromna szansa dla nich, aby mogli wreszcie stanąć na własne nogi po wszystkich trudach. Mieszkanie przeznaczone na ten cel znajduje się nieopodal placu zabaw dla dzieci. Samo w sobie posiada dwa pokoje wraz z kuchnią. W tym mieszkaniu mieszka już kolejna rodzina potrzebująca wsparcia.

Blok – Doradca Obecnie zamieszkuje je przybyła z Czeczenii 39 letnia kobieta wraz z sześciorgiem dzieci. Jest ona samotną matką, więc tym bardziej konieczne jest wsparcie ze strony naszego Państwa. Chciał mieszkanie w rzeczywistości jest własnością miasta, to do jego urządzenia przyczynił się również Europejski Fundusz na rzecz uchodźców – stąd miasto pozyskało potrzebne finanse. Osoby zamieszkujące ten specjalny lokal mają prawo i możliwość pójścia na kursy zawodowe oraz na naukę języka polskiego.

Dodatkowo rodzina korzysta z pomocy tak zwanego asystenta rodziny, który ma za zadanie pomagać im w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Ma on za zadanie odwiedzać rodzinę uchodźców w jej mieszkaniu regularnie. Asystent rodziny to osoba, która na co dzień pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

Previous article
Umowa przy mieszkaniu Dom wielorodzinny – Doradca
Next article
Ubezpieczenie domu Podwórko – Zakup
About the author