Pit 37

Własne 4 kąty Dom – Dzierżawa

Wybuduj swoje własne 4 kąty

W obecnych czasach coraz więcej osób myśli o kupnie własnego mieszkania lub też domu. Własny kąt jest niezaprzeczalnie bardzo dobrym wyborem. Mamy wówczas pewność, że nikt nas z niego nie wyrzuci, a na dodatek w przyszłości będziemy mogli przekazać go naszym dzieciom lub wnukom czy też zapisać go w spadku.

Długo myślą i obliczają czy ich na to stać i czy jest to opłacalne. Tak samo długo często debatują nad tym czy lepiej kupić mieszkanie w bloku czy też zainwestować w budowę domu jednorodzinnego. Spora cześć osób decyduje się jednak na mieszkanie z wielu względów. Jednym z nich jest to, że łatwiej jest mieszkać w mieście. Wszędzie jest bliżej, do pracy, do sklepów – mamy ich również większy wybór – czy dzieciom do szkoły. Dodatkowo szkół jest więcej, wiec można wybierać w nich.

Lokum – Zobowiązanie Łatwiej jest również o znalezienie pracy. Drugą sprawą jest możliwość wynajęcia mieszkania w razie potrzeby czy dłuższego wyjazdu do innego miasta lub kraju. O wiele łatwiej jest wynająć mieszkanie niż dom. Ponadto mieszkanie jest mniejsze, a wiec poświęca się mniej czasu na wysprzątanie go. Nie wspominając o wydatkach. Gdy posiadamy dom są one o wiele większe jeśli chodzi o dokonywanie napraw czy remoncie.

Zwłaszcza, że trzeba co jakiś czas wymienić dach, naprawić elewację – przy mieszkaniu koszty takich napraw są mniejsze, bo podzielone na wszystkich mieszkańców.

Previous article
Wspólnota mieszkaniowa Chata – Sprzedaż
Next article
Wigilia w domu rodzinnym Chałupa – Doradca
About the author