Pit 37

Zaliczka i zadatek Mieszkanie do wynajęcia – Wynajem

Zanim kupisz zbieraj pieniądze na zadatek i zaliczkę

Poszukiwanie wymarzonego mieszkania trwać może nawet kilkanaście miesięcy. W sytuacji jednak, gdy trafimy na nieruchomość, która spełnia wszystkie nasze wymagania, warto zabezpieczyć transakcję przed przejęciem jej przez innego inwestora. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zaliczek oraz zadatków.

W ten sposób gwarantujemy sobie to, że mieszkanie będzie oczekiwać na nas w czasie, gdy my będziemy starali się pozyskać całość wymaganej przez sprzedającego sumy. Zaliczka i zadatek to metody zabezpieczenia transakcji, które jednak różnią się od siebie. Zasady wpłacania zaliczek określone zostały w kodeksie cywilnym.

Działka – Kredyt Zgodnie z nim zalicza jest pewną sumą pieniędzy, która wpłacana jest na poczet przyszłych zobowiązań. Po zrealizowaniu całej transakcji zaliczka zostaje wliczona w cenę usługi. Dużą zaletą zaliczki jest to, że w przypadku, gdy transakcja nie dojdzie jednak do skutku, wówczas możliwe jest żądanie jej zwrotu. Zadatek natomiast w większym stopniu stanowi zabezpieczenie umowy.

Chroni obie strony sprzedaży przed niewywiązaniem się partnera ze sprzedaży. W przypadku, gdy jesteśmy całkowicie zdecydowani na zakup danej nieruchomości wówczas lepiej jest zadbać o to, by zabezpieczenie umowy zostało w niej wyróżnione, jako zadatek. Jeśli umowa nie zawiera żadnych ustaleń wówczas przyjmujemy iż zabezpieczeniem jest zaliczka.

Zaliczka i zadatek Mieszkanie do wynajęcia – Wynajem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Zmiana balkonu Chałupa – Nabycie
Next article
Wynajem pomieszczeń Blok – Przedstawiciel
About the author