Pit 37

Zmiana balkonu Chałupa – Nabycie

Zmień balkon na lepszy

Niektóre remonty oraz zmiany w mieszkaniach należą do prac, na które konieczne jest posiadanie odpowiednich zezwoleń. Przykładem takiej modernizacji jest zabudowa balkonu. Zamontowanie ścianek na całym balkonie wymaga wyrażenia zgody wspólnoty mieszkaniowej.

To jednak nie wszystkie formalności, których należy dopełnić, by móc zmodernizować przylegający do mieszkania balkon. Bardzo często zabudowa balkonu uznawana jest przez organy państwowe za prace budowlane, które wymagają odpowiedniego pozwolenia na budowę. Aby móc rozpocząć remont konieczne jest sporządzenie planu zabudowy. Zamiar przeprowadzenia remontu zgłosić należy w odpowiednim terytorialnie urzędzie gminy. Istotne jest, aby w zgłoszeniu dokładnie określono rodzaj planowanych robót, ich zakres oraz sposób przeprowadzenia.

Chałupa – Zobowiązanie Należy również określić planowany termin rozpoczęcia remontu. W przypadku, gdy remont jest większy wówczas może okazać się, że niezbędne będzie pozwolenie na budowę, które można uzyskać w organach architektury i planowania przestrzennego w gminie. Do zawiadomienia o planowaniu remontu oraz do wniosku o pozwolenie na budowę koniecznie trzeba dołączyć oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowaniu mieszkaniem na cele budowlane. Zwykle jest to odpowiedni odpis z księgi wieczystej.

Czasami konieczne jest dostarczenie rysunków architektonicznych.

Zmiana balkonu Chałupa – Nabycie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Znane kawalerki Nieruchomość – Dzierżawa
Next article
Zaliczka i zadatek Mieszkanie do wynajęcia – Wynajem
About the author