Pit 37

Zwrot podatku Kawalerka – Konsultant

Liczysz na zwrot podatku – nie tak prędko

Często nie zdajemy sobie sprawę, że o zwrot podatku VAT ubiegać możemy się nie tylko w przypadku budowy nowych nieruchomości, ale również w sytuacji, gdy remontujemy budynek lub mieszkanie już istniejące. Posiadaczom domów i mieszkań przysługują w tym zakresie odmienne prawa.

W przypadku, gdy remontujemy mieszkanie wówczas możemy ubiegać się o zwrot podatku VAT od niektórych materiałów budowlanych. Materiały te wykorzystane mogą być do remontu różnych części mieszkania. Podatek odliczyć możemy od zakupu gotowych drzwi i okien, a także świetlików. Również w przypadku gdy modernizujemy ścianki działowe naszego mieszkania, nakładamy nowy tynk czy też malujemy mieszkanie od zużytych materiałów odliczyć możemy podatek VAT.

Mieszkanie – Przedstawiciel Ulga dotyczy również elementów kowalskich i ślusarskich oraz różnego rodzaju izolacji cieplnych i wodnych. W przypadku mieszkań ulgą od podatku VAT objęto również działania związane z rozprowadzeniem w lokal instalacji oraz montażu trwale umiejscowionego wyposażenia. Do wyposażenia tego zaliczamy armaturę sanitarną, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne i odgromowe, wszelkie uziemienia, klimatyzację i wentylację.

O zwrot podatku VAT ubiegać możemy się również, w przypadku, gdy wykonujemy przewody wentylacyjne, spalinowe, dymowe, a także instalację grzewczą oraz nową instalację gazową w lokalach używanych i nowych.

Zwrot podatku Kawalerka – Konsultant
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Adaptacja wnetrz Blok – Najem
Next article
Żołnierze Siedziba – Najemca
About the author