Pit 37

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym

Listopadowe expose premiera Donalda Tuska zapowiadało rychłe zmiany w ustawie o podatku dochodowym, na mocy których miały zostać wdrożone w życie nowe przepisy dotyczące obowiązujących dotychczas ulg podatkowych oraz również innych zapisów ustawy o PIT. Na początku listopada zapowiedzi premiera zostały wcielone w życie, czyli nowelizacja ustawy o podatku dochodowym stała się faktem.

Co się zmieni dla nas podatników?

Najważniejsze zmiany dotyczą oczywiście przepisów poruszających kwestie ulg podatkowych, takich jak dla przykładu ulga internetowa oraz ulga na dzieci. W myśl nowych zasad z nowych zapisów (ulga prorodzinna) skorzystają rodziny posiadające więcej niż dwójkę dzieci. Początkowo zakładano przyznanie preferencyjnej ulgi miało posiadać trzystopniowy poziom interpretacji – ulga na jedno dziecko, ulga na dwójkę dzieci oraz ulga na trójkę dzieci (nie zakładano innego traktowania tych rodzin, które posiadają trójkę albo czwórkę czy też piątkę dzieci).

Obecne przepisy ustawy o PIT, które weszły w życie 4 lipca bieżącego roku, dodatkowymi profitami zostaną obdarowane te rodziny, które posiadają troje i więcej dzieci.

Previous article
Nowe Chwilówki w roku 2014
Next article
Nowelizacja ustawy Ordynacja podatkowa, czyli koniec korzystnych lokat
About the author