Pit 37

Zmiany uderzą nas po kieszeni

Zbliżają się bardzo trudne czasy dla większości Polaków. Prace nad zmianami ulg podatkowych oraz ich likwidacją powoli dobiegają końca. Zgodnie z informacjami uzyskanymi z Ministerstwa Finansów ulga internetowa będzie ostatnią, która zostanie zlikwidowana. Natomiast zmiana ulgi rodzinnej będzie polegała na możliwości udzielenia jak największego wsparcia najuboższym rodzinom, w których jest więcej niż troje dzieci.

Zmiany w ulgach i nie tylko

Dużej zmianie ulegną ponadto zasady odliczania kosztu uzyskania przychodów w wysokości pięćdziesięciu procent. Odpis ten będzie możliwy tylko i wyłącznie w warunkach, gdy roczne przychody danej osoby będą niższe niż kwota w wysokości osiemdziesięciu pięciu tysięcy złotych. W momencie, gdy bariera ta zostanie przekroczona należy niezwłocznie udokumentować rzeczywiste koszty odnośnie wykonywania konkretnej pracy. Nikt nie ma wątpliwości, że to jest znaczne obciążenie finansowe dla właściwie wszystkich Polaków.

Jednocześnie eksperci informują, że nie odnoszą wrażenia, by poziom życia mieszkańców naszego kraju uległ radykalnej zmianie. Analitycy domu maklerskiego również wypowiadają się w tej sprawie. Twierdzą oni, że część gospodarstw na pewno straci, chociażby na likwidacji ulgi internetowej, jednocześnie wiele domów osób ubogich na pewno na tej zmianie zyska. Powyżej opisane zmiany są efektem zapowiedzi, które wygłosił premier Donald Tusk w czasie ubiegłorocznego expose. Prawdopodobnie nowe prawo zacznie obowiązywać na początku 2013 roku.

Previous article
Wizja wspólnego rozliczania się małżonków
Next article
Warunki – Zwrot podatku VAT za materiały budowlane
About the author