Pit 37

Lokaty internetowe – czy są obecnie bardziej opłacalne?

Na przestrzeni lat, rozwój Internetu ułatwił nam wiele codziennych czynności. Już nie musimy oczekiwać godzinami w kolejce do banku, urzędu czy na poczcie. Wiele operacji można wykonać online, oszczędzając przy tym sporo czasu oraz energii.

Tak samo jest również z naszymi finansami. Większość banków proponuje nam otworzenie konta osobistego, oszczędnościowego czy lokaty za pomocą Internetu. To idealne rozwiązanie, bez zbędnych formalności i straty czasu. Warto się do nich przekonać i ułatwić sobie proces załatwiania formalności.

Bezpieczeństwo lokat online

Lokata zakładana przez Internet jest tak naprawdę zwykłą lokatą. Nie jest jakimś wirtualnym produktem, tylko standardową umową z bankiem, której obie strony muszą przestrzegać pod rygorem skutków prawnych. Natomiast nasz depozyt jest objęty ochroną przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Dzięki temu w przypadku np. upadłości banku zwrot oszczędności można uzyskać w ciągu 20 dni roboczych od utraty środków, w wysokości do 100 tys. euro.

Cechy lokaty internetowej

  • Pozwala na wykonanie wszystkich czynności związanych z założeniem lokaty, za pomocą komputera, bez wychodzenia z domu
  • Cała dokumentacja potwierdzająca założenie lokaty wysyłana jest tradycyjną pocztą albo za pomocą poczty e-mail.
  • Oprocentowanie lokat internetowych bardzo często przewyższa lokaty zakładane w tradycyjny sposób, w oddziałach banku
  • Podczas zakładania lokaty mamy również możliwość automatycznego przedłużenia na kolejny taki sam okres
  • Założenie lokaty bankowej przez Internet jest bardzo szybkie, wypełnienie formularza oraz wykonanie elektronicznego przelewu zajmuje nam chwilę

Najlepsze lokaty internetowe w czerwcu 2015

Obecnie na rynku internetowych lokat bankowych, najlepszą propozycję ma dla nas Noble Bank. Oferta banku jest wielka konkurencją dla innych, ze względu na wysokość oprocentowania – 5,5%.

Kolejną atrakcyjną opcją wśród produktów oszczędnościowych jest Lokata Happy, którą oferuje nam Idea Bank. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 4%. Minimalna kwota depozytu to 1000zł, a czas trwania to 3 miesiące.

Z nieco niższym oprocentowaniem, ale bardzo korzystnymi warunkami jest również Lokata na Start Getin Banku. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 3,5%, a założyć ją można już od kwoty 500zł. Okres trwania depozytu to dwa miesiące.

Sprawdź pełny i aktualny ranking lokat internetowych – dowiedz się jakie inne oferty są jeszcze warte uwagi.

Elektronizacja usług bankowych postępuje i wygląda na to, że trend ten będzie się utrzymywał. Dlatego warto przyjrzeć się depozytom bankowym, które można założyć przez Internet. Jest to opcja wygodna, łatwa i oszczędzająca nasz czas. Ponieważ oferta banków jest niezwykle bogata warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i zastanowić się nad najkorzystniejszą dla nas formą oszczędzania.

Lokaty internetowe – czy są obecnie bardziej opłacalne?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Jakie są koszty kredytu konsolidacyjnego – czy to drogie rozwiązanie?
Next article
Od jakich stypendiów nie trzeba odprowadzać podatku?
About the author