Pit 37

Warszawa – nieruchomości Rezydencja – Zakup

Dzielnice Warszawy – ceny mieszkań

Najbardziej poszukiwane mieszkania w stolicy zlokalizowane są na Mokotowie, w Śródmieściu oraz na Ursynowie, a decyduje o tym dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Najchętniej kupowane są mieszkania o powierzchni 40-59 metrów kwadratowych, niewiele mniej osób zainteresowanych jest lokalami 60-79 metrowymi.

Wyznacznikiem atrakcyjności danego osiedla w Warszawie jest dostępność do linii metra. Najdroższym osiedlem stolicy jest Śródmieście tutaj cena za metr kw. to ponad 11 tys. złotych. Nieco tańszy jest Mokotów, Żoliborz oraz Wilanów, tutaj zapłacimy około 9 tys., najtańszymi miejscami są dzielnice znajdujące się na obrzeżach miasta, takie jak Włochy, Rembertów oraz Wesoła.

Cztery kąty – Wierzytelność Na rynku pierwotnym w Warszawie przede wszystkim oferowane są albo apartamenty dla zamożnej grupy klientów, albo mieszkania tańsze, ale w bardzo odległych dzielnicach i z uciążliwym dojazdem. Z kolei na rynku wtórnym pojawiają się często mieszkania o niższym standardzie, ale mimo tego w bardzo wysokich cenach. Wynajem pokoi lub mieszkań w Warszawie także nie jest łatwy i tani. Odczuwają to zwłaszcza studenci, którzy po wakacjach wracają do stolicy lub zaczynają tu studia.

Muszą się liczyć z tym, że na wynajem lokum trzeba będzie przeznaczyć nawet ponad 1 tys. zł. Taka kwota niejednego może przerazić, a wręcz zniechęcić, jednak to realia naszej stolicy.

Previous article
Wigilia w domu rodzinnym Chałupa – Doradca
Next article
Uwaga! Rezydencja – Doradca
About the author