Pit 37

Czy zeznanie PIT 2018 można wysłać mailem?

Możliwość rozliczenia się z urzędem skarbowym za pośrednictwem sieci internetowej jest dla podatników bardzo dużym udogodnieniem, ponieważ pozwala na wypełnienie obowiązków podatkowych bez konieczności wychodzenia z domu. Aby możliwe było wysyłanie formularzy PIT w formie elektronicznej, Ministerstwo Finansów stworzyło specjalny system, którego zadaniem jest sprawdzanie czy e-deklaracje 2017 spełniają wymagania formalne i przesyłanie ich do odpowiednich urzędów skarbowych. Wszystkie formularze, które zostały przez podatników wypełnione na komputerze, są przekazywane do urzędów za pośrednictwem tego systemu, w związku z tym nie jest możliwe wysłanie zeznania rocznego e-mailem.

Podatnicy, którzy chcą rozliczyć się przez Internet powinni wypełnić formularze podatkowe w formie interaktywnej. Jeżeli obliczanie wysokości zobowiązania podatkowego sprawia nam problemy lub będziemy rozliczać się z fiskusem po raz pierwszy, możemy także skorzystać z kreatora zeznania. Jest to doskonała opcja, oferowana przez program PIT 2017, która umożliwia wypełnienie wszystkich niezbędnych druków podatkowych poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania wyświetlane przez kreator. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi, aplikacja sama generuje gotowe zeznanie roczne. Dzięki temu, że program został zsynchronizowany z systemem służącym do obsługi e-deklaracji, można wysłać przy jego pomocy wszystkie wypełnione formularze.

Trzeba pamiętać, że zeznanie zostanie wysłane przez Internet tylko po podaniu prawidłowych danych autoryzujących. Do danych tych należą – imię i nazwisko podatnika, data urodzenia, odpowiedni identyfikator podatkowy (NIP lub PESEL) oraz kwota przychodu wykazana w deklaracji podatkowej za rok ubiegły. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wskazać, jaki był nasz przychód w poprzednim roku, rozliczenie roczne 2017 w formie elektronicznej nie będzie możliwe. Z taką samą sytuacją będziemy mieć do czynienia, jeżeli powyższe dane nie będą ze sobą zgodne.

Previous article
Czy można rozliczyć się wraz z małżonkiem po terminie?
Next article
Czym jest rejestr Regon?
About the author