Pit 37

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Powodów dla których potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego jest bardzo wiele. Wyjazd wakacyjny, niespodziewana naprawa samochodu, od dawna odkładana wizyta u dentysty. Tak naprawdę pieniądze odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu.

Jeżeli nasze finanse nie są w stanie sprostać przyszłym wydatkom musimy poszukać wsparcia ze strony instytucji bankowych, natomiast taką decyzję należy bardzo dokładnie przemyśleć i zastanowić się czy będziemy w stanie spłacać terminowo zadłużenie. Pomimo tego, że zadłużenia polskich gospodarstw są dość pokaźne okazuje się, że przy zaciąganiu zobowiązań, nie jesteśmy skłonni do przesady. Biuro Informacji Kredytowej pokazuje w swoich aktualnych danych, że w kwietniu 62% klientów banków w Polsce korzystało tylko z jednego rodzaju produktu kredytowego. Okazuje się również, że w sprawach kredytowych jesteśmy bardzo monoproduktowi.  Natomiast najpopularniejszym obecnie wśród klientów monoproduktowych jest karta bądź limit kredytowy, powodzeniem cieszą się również kredyty gotówkowe. Jeżeli jesteśmy w sytuacji podbramkowej a kredyt gotówkowy jest jedynym rozsądnym i możliwym rozwiązaniem, na co zwrócić szczególną uwagę?

Co brać pod uwagę wybierając kredyt gotówkowy?

Najistotniejszym elementem kredytów gotówkowych jest ich oprocentowanie. Niższa wysokość oprocentowania, oznacza oczywiście niższą miesięczną ratę dla kredytobiorcy. Wysokość oprocentowanie kredytu jest najczęściej ustalana indywidualnie. Zależy od wysokości kwoty kredytu, okresu spłaty oraz indywidualną sytuacją kredytobiorcy. Bardzo ważną kwestią jest również wysokość raty. Musimy zwrócić uwagę, aby rata pozwalała nam na swobodną spłatę, nie obciążając zbyt mocno domowego budżetu. Na wysokość kosztów kredytu oprócz oprocentowania duży wpływ mają także pozostałe opłaty. Przede wszystkim koszt prowizji bankowej za udzielenie kredytu i ewentualne koszty ubezpieczenia spłaty kredytu.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Starając się o kredyt gotówkowy musimy mieć przede wszystkim pozytywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej oraz posiadać stałe dochody. Banki najbardziej preferują umowy o pracę oraz działalność gospodarczą w formie pełnych przychodów i rozchodów. Musimy również zadbać o dobrą historię kredytową, czyli mieć spłacone w terminie wszelkie wcześniejsze zobowiązania. Jeżeli posiadamy karty kredytowe, debetowe albo przyznane limity kredytowe w koncie osobistym warto pomyśleć o ich likwidacji.

Promocyjne warunki

Banki mają bardzo dużą konkurencję na rynku, zatem co chwilę zaskakują klientów nowymi ofertami oraz promocjami. Przed podpisaniem takiej umowy należy sprawdzić czy koszty związane z dodatkowymi usługami nie przekraczają wartości promocyjnej oferty. Może się bowiem okazać, iż tańszym rozwiązaniem będzie nieskorzystanie z takiej promocji.

Previous article
Jaki jest potencjał wykresu świecowego w analizie technicznej rynku walutowego?
Next article
Jakie stypendia są zwolnione z podatku dochodowego PIT37?
About the author